KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12735044

nr 1273 5044

Gösta Nordblad

(1897-1940), Sverige

Teckning, Signerad, daterad Paris 1921. Blyerts, 34x25 cm

Gösta Nordblad, svensk målare född i Eslöv 1897, död i Stockholm 1940.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 2 september 2019
kl 18:21:46

Gösta Nordblad

Läs mer om Gösta Nordblad